poniedziałek, 6 czerwca 2011

KOSZALIN – pełnia życia

Herb Koszalina, źródło



oficjalne logo Koszalina, źródło


www KOSZALIN Turystyka

www KOSZALIN Informacja Turystyczna

www.KOSZALIN.pl



Tu znajdziecie ważne informacje, jak np.: Aktualności, Historię Koszalina, informacje o Górze Chełmskiej
adres Informacji Turystycznej i punktach IT w mieście.

Turystyczny Koszalin zawiera linki do plików Informatora Turystycznego 2011 w języku
* polskim – PL * angielskim – ENG * niemieckim - D

Nie bez znaczenia będzie link Odkryj Koszalin z opisem Staromiejskiej Trasy Turystycznej.
Równie ważny dla zmotoryzowanych będzie wykaz Stref Parkowania, lub ewentualnie Rozkłady jazdy PKP,PKS i MZK .

Zaś dla głodnych jeszcze większej wiedzy o okolicach, przydatne będą adresy w zakładce
Turystyczne strony WWW jak np.
www.it-pomorze.pl
www.tourismbase.eu
www.zachodniopomorskie.pl
www.polska.travel




ODKRYJ KOSZALIN - Przeżyjcie różnorodność Europy

Dzięki Europejskiemu Szlakowi Gotyku Ceglanego powstaje nowe przymierze, ostatni świadek czasów Hanzy.
Koszalin należy do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego od 2004 roku. W ramach programu EUROB II, współfinansowanego ze źródeł UE, mamy okazję promować nasze najcenniejsze zabytki w całej Europie.

Od Skandynawii przez Bałtyk zjednoczyło się 7 PAŃSTW EUROPEJSKICH: Szwecja (Malmö, Ystad), Dania (5 miast), Niemcy (12 miast), Polska (12 miast), Litwa (Wilno), Łotwa (Ryga) i Estonia (Tartu), aby tu Państwa ugościć.
Zrzeszeni członkowie uczą się wzajemnie poznawać, nie tylko historyczne i kulturowe odrębności poszczególnych krajów i miast, ale także wspólne relacje, których odzwierciedleniem są ceglany gotyk i Hanza.

MAPA SZLAKU źródło


KOSZALIN MIASTO ZIELONE
Ponad 40% ogólnej powierzchni Miasta zajmują zieleńce i parki oraz lasy mieszane bogate w buki, polską lianę - wiciokrzew pomorski, cis pospolity, modrzew europejski, dąb bezszypułkowy, jarząb brekinia, brzozę niską oraz bluszcz pospolity i fragment buczyny pomorskiej.
Koszalin obejmuje ponad 98 km2 malowniczego terenu z 4 parkami w samym sercu miasta oraz z wznoszącą się na wysokość 137 m n.p.m. prastarą Górą Chełmską, pokrytą z dwóch stron gęstym lasem.


Miasto nasycone zielenią, w którym istnieje wiele zielonych skwerów, na wschodzie kończy się w/w lasem Góry Chełmskiej, stanowiącym przyrodniczy obszar rekreacyjno-wypoczynkowy z wieloma alejkami spacerowymi, ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, parkiem linowym i wieżą widokową (wysokość 31,5 m.), z której rozciąga się wspaniała panorama Koszalina i okolic, aż po Morze Bałtyckie. Częściowo w granicach Miasta leży rezerwat ornitologiczny „Jezioro Lubiatowskie”, obejmujące swym zasięgiem 300 ha wód i 70 ha bagien. Miasto okalają również rezerwaty „Jezioro Parnowskie” i rezerwat glebowego „Bielica” a od północy miasta brzegi Jeziora Jamno ( 9 pod względem wielkości jezioro w Polsce). Na najbardziej cennych przyrodniczo terenach wokół Koszalina utworzony został obszar chronionego krajobrazu pn. Koszaliński Pas Nadmorski.

Brak komentarzy: